Bentomaty

Mata bentonitowa BENTONITEX – co to jest?

BENTONITEX to mata bentonitowa, o konstrukcji trójwarstwowej, gdzie warstwa granulowanego bentonitu jest umieszczona między geowłókniną i geotkaniną, które są ze sobą zigłowane. Obecnie często używa się maty BENTONITEX CS, która jest dodatkowo laminowana folią PE. Oczywiście mata stanowi jeden, choć główny, ze składników systemu. W naszym sklepie można zakupić pozostałe elementy, jak: elementy mocujące, granulat bentonitowy czy listwy wykończające. Poza tym z chęcią opracujemy kompleksowe rozwiązanie.

Maty bentonitowe to izolacje typu aktywnego o właściwościach samodoszczelniających, charakteryzujące się m.in. następującymi cechami: do aplikacji nie wymagają specjalistycznego sprzętu, ich domena to wysokie parametry mechaniczne, wyjątkowo długa żywotność, dobre parametry uszczelniające. Prosta technologia eliminuje możliwości popełniania błędów wykonawczych. Materiał może być aplikowany w dowolnych warunkach atmosferycznych, również w niskich temperaturach.

BENTONITEX – zastosowania

  • Wykonywanie hydroizolacji obiektów ziemnych.
  • Ochrona wód gruntowych i gruntów przed zanieczyszczeniami.
  • Uszczelnianie nowych i zamykanych składowisk odpadów.
  • Uszczelnianie obiektów hydrotechnicznych: wałów przeciwpowodziowych, kanałów, zbiorników i zapór ziemnych, stawów.
  • Uszczelnianie obiektów komunikacyjnych: szlaków drogowych i kolejowych, rowów i zbiorników.
  • Uszczelnianie placów składowych i innych obiektów magazynowych, w tym składów substancji ropopochodnych i innych.

Układanie maty bentonitowej BENTONITEX

Mata bentonitowa BENTONITEX jest układana na odpowiednio wyprofilowanym i zagęszczonym podłożu gruntowym, oczyszczonym z gruzu, korzeni i innych tego typu zanieczyszczeń. Pasma maty rozwijane są na zakład, który następnie przesypywany jest granulowanym bentonitem. Izolacja z maty wymaga obsypania warstwą gruntu o grubości po zagęszczeniu min. 30 cm lub betonem.

BENTONITEX – wybór izolacji

Mata jest produkowana w dwóch odmianach: standardowej i laminowanej. W każdym rodzaju występują produkty różniące się głównie nasypem bentonitu.
W przypadku wątpliwości odnośnie wyboru prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy w wyborze izolacji i w rozwiązaniu różnych kwestii technicznych.

Równocześnie zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie publikowane są artykuły dotyczące hydroizolacji. Gwarantujemy współpracę na każdym etapie realizacji inwestycji i z chęcią odpowiadamy na pytania naszych Klientów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Zadzwoń